Valgele Valgega 2014

Projekti tutvustus ja info osalemise kohta:

Kunstipäev 2014 kutsub!
Tallinna Tondi Põhikool kutsub oma vanad ja uued kunstisõbrad kokku Viljandisse pärandkultuuri kogema ja võluväega mustreid looma.

77bcf-kunstiprlogoilmakirjata21. mail 2014 kulmineerub erivajadustega laste kunstiharidusprojekti Valgele valgega ehk värviliselt kaheksas tegevusaasta suure kunsti ja kultuuri päevaga.
Pärimusmuusika Aida vägevate eestvedamisel teeme tutvust pärimusmuusikaga, kujundame mulgi mustreid kasutades võluväega rätikuid, õpime mängima parmupilli, tuuritame Viljandi lossivaremetes, kohtume kunstiga Kondase keskuses ning vaatleme Viljandit pilvepiirilt.
Ka kodutööde osas rändame ajas tagasi esivanemate aega ning uurime, mis väge kannavad kodukoha kinda- ja vöömustrid. Selle aasta teema avab kaunilt kõlav Leelo Tungla ja Reneé Eespere laul „Kindakiri“.

“Hõbeda värvi vardad, siis vanamemm välja toob.
Mõtted ja soovid hardad me kindaisse ta koob.”

Kunstiprojekti korraldajad paluvad kõigil projektist osa võtta soovivatel koolidel kujundada kodukandi rahvuslikest värvidest ja mustritest inspireeritud 800x800mm suurused ornamendid – maagilised õnnemärgid.
Kõikidest laekunud töödest paneb kunstiprojekti meeskond kokku kunstiteose, mis oma olemuselt sarnaneb suure lapitekiga.

  • Oma näitusetööd palume teostada tugevale lumivalgele kartongile.
  • Loomisel võib kasutada erinevaid joonistamis- või trükitehnikaid, pabermosaiiki jms.
  • Oluline ei ole kodukandi mustrite üks ühele kopeerimine, vaid nende sobitamine tänasesse päeva. Mustrid võivad ühendada pilte ja pildid võivad koosneda mustritest.
  • Iga kool esitab näitusele ühe (800x800mm) õnnemärgi, mis on kunstipäeval osalevate õpilaste ja õpetajate ühislooming.
  • Kodutööle palume lisada kooli, autorite ja juhendajate nimed. Kaasa võib panna ka paarirealise luuletuse, mis lubab vaatajatel paremini aimata õnnemärgi “võluväge”.

Tööd palub projekti meeskond saata hiljemalt 25.aprilliks 2014 Tondi Põhikooli, märksõnaga “kunstiprojekt”.
Postitamisel palume arvestada, et teie kunstiteosed skänneeritakse ning igasugused murdekohad ning määrdumised jäävad digitaalsel näitusekogul kindlasti nähtavad. Näitusetöö võib ka ise digitaliseerida. Sellisel juhul on vajalik eraldi kokku leppida, kuidas ja mis formaadis projektijuht selle kätte saab.
Näitus jääb traditsiooniliselt rändnäituseks ning alustab ringlemist projektis osalevates koolides oktoobrist 2014.
Hiljemalt 25. maist on kõik kodutööd nähtavad ka projekti ajaveebis valgelevalgega.wordpress.com.

Kui kodutööd valmis, saavad kõik projektis osalejad traditsiooniliselt kokku suurel kunstipäeval, mis nagu eelpool öeldud, toimub seekord 21. mail 2014 Viljandis. Kunstipäeva programm tuleb põnev. Me saame tuttavaks Viljandi linna, Pärimusmuusika Aida ja inimestega, kunstnik Konrad Mäe loominguga, osaleme kunsti ja muusika töötubades ning loomulikult lõpetame päeva piduliku tordiga. Õpetajad panevad seekord proovile oma oskused parmupillimängus muusik Cätlin Mägi juhendamisel.
Täpse kunstipäeva programmi avaldame kunstiprojekti ajaveebis ning saadame osalejatele mai esimesel nädalal.

Kunstiprojekti osalemistingimused on ikka samad nagu eelmistel aastatel.

  • Kunstiprojekt on suunatud erivajadustega lastele ja noortele, osaletakse meeskonnana: 4 õpilast ja 2 juhendajat organisatsiooni ühe õpitaseme kohta.
  • Osavõtuks tuleb registreeruda hiljemalt kodutööde esitamise ajaks, milleks on 25. aprill 2014.
  • Projekti ajaveeb asub aadressil valgelevalgega.wordpress.com.
  • Osalustasu, mille sisse mahub lõunasöök Pärimusmuusika Aida kohvikus, on meeskonnaliikme kohta 4€.

Projekti toetavad Haridus- ja Teadusministeerium ning Tallinna Haridusamet.

Lisainfot projekti kohta
e-postiga valgelevalgega@gmail.com ja telefonil 56638714


Ajakava:

Homme 21. mail 2014 kohtume Viljandis, et tunda rõõmu ühisest kunstikultuuri päevast!

Päev tuleb toimekas ja vahva. Ilm.ee andmetel lisab rõõmsasse päeva elevust ka väike kolmepiisaga pilveke. Seega armsad osalejad, palun võtke kaasa vihmavarjud.

Parkida Pärimusmuusika Aida juures vahetult ei saa, kuid seda saab teha Tasuja puiesteel.

KOHTUMISENI!

2442e-ajakavapildina


Kunstiprojektis osalesid õpilased ja õpetajad Saksamaalt

Kunstiprojektist võtsid lisaks Eestimaa koolidele sel aastal osa ka CJD Christophorusschule Hoppenrade kooli õpilased Rene, Kai, Anika, õpetajad Lena ja Zdenka ning direktor Ulrich Resch Saksamaalt,
Mecklenburg-Vorpommern maakonnast, Hoppenrade linnast.

Nad tõid kaasa kolm suurepärast kunstitööd, mis olid võidutööd nende endi koolis toimunud eelvoorust.
Huvitavalt erinevatest tekstiilitükkidest, loodusmaterjalist ning lõngast kokkupandud töö pälvis ka kunstiprojekti žürii tunnustuse.

Täname neid osalemast, Eestisse tulemast ja kunstipäeval kaasalöömast ning ootame neid ning nende huvitavaid töid ka järgmisel aastal. Willkommen in der neuen KunstJahres:)


Vaata galeriid: “Valgele Valgega 2014” kodutööd: Mustrites on väge