Valgele Valgega 10

Kümnes „Valgele Valgega“ projektiaasta on kätte jõudnud ning Tallinna Tondi Põhikool kutsub taas õpilasi ja õpetajaid osa saama suurest kevadisest kunstipeost.

Valgele Valgega 10Käesoleva aasta teema on “Märkamise asi – leiud kodutänavalt”. Kas kooli minnes või koolist tulles märkab silm midagi, mis on eriline, oluline, väike või suur, elus või eluta, silmapaistev või täiesti peidus, maa peal või kõrgel õhus? Mis need leiud on ja kus on uurimuse fookus jääb õpilaste ja õpetaja koostehtavaks loovaks kodutööks, mille väljundiks on A2 formaadis joonistused või kollaažid. Parimad märkajad ja joonistajad saavad võimaluse kunstipäeval Nukufilmi Lastestuudios oma joonistused liikuvaks muuta!

Ootame sel aastal eelkõige õpilaste individuaalseid töid, kuid hea idee ja koostöö puhul on oodatud ka grupitööd. Neist loovtöödest paneb projekti meeskond kokku näituse Tondi põhikooliga piirnevate tänavate aedadele – mõttega, et näitus tuleks vaatajale lähemale – nende koduteele! Seetõttu on oluline, et märkamised saaksid vähemalt A3 kuid võimalusel siiski A2 suurusele paberile osavalt üles joonistatud ning töö peale ei kleebitaks detaile, mis kiletamisaparaadiga kahjustada saakid.

Kodutöid ootame hiljemalt 3. maiks Tondi põhikooli aadressil (Tondi 40, Tallinn).

Tänavanäituse avame üheskoos kunstipäeval 16. mail 2017 Tondi põhikooli hoovis.

Näituse avamisele lisab elevust õpilastele mõeldud töötoad, teatrietendus ning 10. tegevusaasta puhul ka üllatused. Õpetajatele teeb päeva rõõmsamaks Kristi Laanemäe Tallinna Ülikoolist, kes seob kokku põnevaks töötoaks iseloomuõppe ja tegevusmaali.

Valgele Valgega 10Igast koolist ootame kunstipäevale osalema kuni 6 parimat joonistajat, kunstiõpetajat ning tema abi. Abiõpetajad toetavad õpilaste tegevust töötubades samal ajal, kui kunstiõpetaja osaleb õpetajakoolitusel.

Osalustasu on 4€ kunstipäevalise kohta, millega on kaetud ka lõunasöögi kulud.

Registreerumine:

Selleks, et käesoleva aasta projektiga liituda, kirjuta lihtsalt kiri valgelevalgega@gmail.com aadressile. Kirja sisuks märgi, kooli nimi, juhendaja nimi ja telefoni number, õpilaste ja õpetajate arv. Kui arve (osalemistasu) saaja on kooli asemel keegi teine, siis märkida kirjas, kellele ja mis aadressil tuleb arve saata.

Tööde vormistamine:

Võimalusel A2 suurus, tasapinnalised tööd: joonistused, kleepetööd, kollaažid.

Etiketi failid leiad siit:
INDIVIDUAALTÖÖDELE – VV-2017-naitusetoode-etikett
GRUPITÖÖDELE – VV-2017-naitusetoode etikett-grupitoole
Ühel lehel 2 tk. Ei pea värviliselt printima, aga kui võimalus on, siis seda ilusam on:) Üks etiketist läheb töö alla, teine kleepige palun töö tahaküljele.

Kui laps on kirjutanud või soovib kindlasti töö peale paremasse alla nurka nime kirjutada, siis see on ka lubatud – kunstnik võtab vastutuse oma töö eest! Etikett tuleb aga ikka lisada:)

35624-etikettide2blisamine2bcopy
etiketi lisamine töödele:)

Veenduge, et töö peal ei ole detaile, mis saavad või võivad kahjustada lamineerimisaparaati.

Tööde saabumise tähtaeg on 3. mai 2017 ja aadress kuhu saata või tuua on Tallinna Tondi Põhikool, Tondi 40, Tallinn 11311

Kevad on märkamise ja loomise aeg!

Kohtumiseni!