Valgele Valgega 2015

Projekti tutvustus ja info osalemise kohta:

Tallinna Tondi Põhikool kutsub õpilasi joonistama, maalima või voolima tegelaskuju, kes on meile kõigile tuntud rahvaviisist „Meie kiisul kriimud silmad“. Joonista, millisena Sina näed seda kriimusilmalist kassi, kes lapsi lugema kutsub!

cropped-cropped-cropped-cropped-cropped-valgele-valgega1.pngOsaleda saad lausa mitut moodi. Vali, mis Sulle kõige paremini sobib ja kui valida on raske, siis tee mõlemat :)

Joonistajad ja meisterdajad laske fantaasial lennata ja kujutage üks vahva kiisu. Tehnika ja formaat on vabad.

Erinevalt eelmistest aastatest on ühisnäitusele oodatud individuaaltööd, mis tuleb toimetada hiljemalt 26. aprilliks 2015 Tondi põhikooli (aadress Tondi 40, Tallinn 11311) märksõnaga „Valgele valgega 2015“.
Tööde taha palun kirjutage autori, kooli ja juhendaja nimi ning kolm omadussõna pildil kujutatud kassi kohta. Laekunud töödest paneb projekti meeskond kunstipäevaks kokku emotsionaalselt palju rõõmu pakkuva näituse. Samuti saavad kõik pildid üles pandud projekti ajaveebi.

Keraamikuid ja savisõpru kutsume voolima ja maalima kiisukruuse ning tegema nende abil heategu Tallinna loomaaias elavatele kaslastele.

Nimelt jäävad kõik näitusele toodud kruusid loomaaia kingitustepoodi ning nende eest saadud tulu läheb Amuuri leopardikutsikate Dora, Freddo ja Muusi toetuseks. Kruusid on õrnad, mistõttu ei pea neid eelnevalt Tondi Põhikooli toimetama, kuid heategu teha soovides tuleb need kaasa võtta 14. mail kunstipäevale tulles. Seega keraamikanäitus saab valmis kunstipäeva hommikul ja et see sujuvalt läheks, siis palume kruusist/kruusidest saata eelnevalt foto koos autori, kooli ja juhendaja nimega aadressile valgelevalgega@gmail.com.
Vaata projekti ajaveebist või loomaaia kodulehelt, kes on Dora, Freddo ja Muusi ning veendu, et nad on heategu väärt!

Parimad joonistajad, meisterdajad ja keraamikud selguvad 14. mail, kunstipäeval, mis toimub sel aastal Tallinna Loomaaia vastavatud hariduskeskuses. See päev on, nagu ikka, tegevuste-ja muljeterohke: avame näituse, vaatleme ja hindame oma töid, valime üheskoos parimad ning osaleme Tallinna Loomaaia looduskooli haridusprogrammides. Programmide töötoad on kokku pandud just meie projekti jaoks: üheskoos vaatame üle aastaseks saanud leopardikutsikad, otsime üles kassikarvalised kanad, uurime, kes on Felis Margarita ja kohtume paljude teiste napihambuliste, mõhnjalaliste ja londilistega. Ka õpetajatele pakub looduskool välja võimaluse osaleda põnevas töötoas. Päeva sisse mahub kindlasti üllatusi!

Tänavune aasta on kuulutatud muusika-aastaks ja kuna varasemalt on koolid olnud huvitatud muusikaõpetajate projekti kaasamisest, siis pakume välja võimaluse kunstipäeval esitada oma loovtöid laulu või tantsu saatel. Kunstipäeva avame loomaaia hariduskeskuse auditooriumis ning kes on avaldanud soovi oma töid etteaste saatel tutvustada, see selleks ka võimaluse saab. Etteaste pikkuseks palume arvestada kõige rohkem 5 minutit.

  • Igast koolist ootame kunstipäevale osalema 5-8 õpilast, kunstiõpetajat/loovtööde juhendajat, muusikaõpetajat ja/või abiõpetajat.
  • Abiõpetajate kohustus on osaleda lastega haridusprogrammides, kui kunstiõpetaja osaleb samal ajal õpetajate töötoas.
  • Osalustasu on 4€ osaleja kohta, millega on kaetud ka lõunasöögi kulud.
25901-mustvalged2bkassid
AUDENTESE EELKOOLILASTE 5-6 AASTASTE RÜHMA KIISUD
JUHENDAJA ÕPETAJA KERSTI KLAUKS
SÖEJOONISTUSED

Osalejad:

Tänavu osalevad kunstiprojektis oma töödega 85 õpilast 45 õpetajat järgmistest Eestimaa koolidest:

Tondi Põhikool
Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskus
Käo Põhikool
Tallinna Konstantin Pätsi Vabaõhukool
Valga Jaanikese Kool
Tallinna Laagna Lasteaed-Põhikool
Randvere Kool
Vaeküla Kool
Lahmuse Kool
Tallinna Kadaka Põhikool
Ristiku Põhikool
Kiigemetsa Kool
Nurme Kool
Porkuni Kool
Tartu Kroonuaia Kool


Pressiteade: projekt “Valgele Valgega 2015” toetab leopardikutsikaid

14. mail 2015 kell 10 avab Tallinna Tondi Põhikool loomaaia looduskooli fuajees näituse projekti „Valgele Valgega 2015“ parimatest töödest. Inspiratsiooni said õpilased Tallinna Loomaaia leopardikutsikatest, kellele annetatakse kruuside müügist saadav tulu.

Tallinna Tondi Põhikool projekti „Valgele Valgega“ eestvedajana kutsus märtsi algul erikoolide õpilasi joonistama kiisusid ning voolima kiisukruuse. Näitus neist laste kujutatud vurrulistest on avatud 14. maist 10. juunini ning voolitud kruusid ootavad kassifännidest ostjaid Tallinna Loomaaia kingitustepoes. Kruuside müügist saadud tulu läheb leopardikutsikate Dora, Freddo ja Muusi toetuseks.

14. mail kogunevad projekti usinad joonistajad ja noored keraamikud loomaaeda näitust avama. Seejärel saavad õpilased osa looduskooli haridusprogrammidest. Looduskooli õpetajad räägivad põnevaid lugusid tiigrite ja leopardite käitumise kohta, uuritakse luitekasse ja otsitakse üles kassikarvalised kanad.

„Valgele Valgega“ projekt pakub juba üheksandat kevadet erivajadustega lastele võimalust näidata oma käteosavust ja loovtöid laiemale publikule. Iga-aastased projekti näitused rändavad ringi Eestimaa erinevates koolides. Loovtööde teemad on aastati erinevad, kuid puudutavad alati inimeseks olemise ja kasvamise teemasid või ümbritsevat keskkonda.

Projektist saavad rõõmu ka õpetajad, kes õpilasi konkursil osalema innustavad ja nendega koos näituseavamisele sõidavad. Ajal, mil õpilased osalevad haridusprogrammides, õpivad õpetajad midagi põnevat. Sel aastal tutvustab Galerii-G esindaja Aksella Piiliste õpetajatele talgikivi kui teraapilist materjali, mida on kerge ja mõnus töödelda.

Kunstiprojekt on populaarne ja igal aastal on järjest rohkem neid koole, kes ei pea paljuks näituse avamisele kohale sõita ka Eestimaa kaugematestki nurkadest. Tänavu osalevad lisaks projekti korraldava Tondi põhikooli õpilastele Valga Jaanikese Kooli, Nurme Kooli, Kiigemetsa Kooli, Lahmuse Kooli, Vaeküla kooli, Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskuse, Käo Põhikooli, Tallinna Konstantin Pätsi Vabaõhukooli, Tallinna Laagna Lasteaed-Põhikooli, Randvere Kooli, Tallinna Kadaka Põhikool ja Ristiku Põhikooli õpilased. Samuti on õpilaste tööd saatnud näitusele Tartu Kroonuaia Kool ja Porkuni kool.

Osalus ei piirdu mitte ainult Eesti koolidega – juba teist aastat saadavad oma loovtööd „Valgele Valgega“ projekti CJD Christophorusschule Hoppenrade kooli õpilased Saksamaalt. Nende tööd on inspireeritud meile hästi tuntud lastelaulu „Meie kiisul kriimud silmad“ peategelasest.

„Valgele Valgega“ projekti toetavad Haridus- ja Teadusministeerium Tallinna Haridusamet, MTÜ Meie lapsed, Tallinna Loomaaed, Premia Tallinna Külmhoone, OÜ Dermoshop, Brain-Games EE, OÜ Koopia Niin ja Rauam, Teoteater ja mustkunstnik Fred-Erik Johanson.

Teate edastas:
Silvia Paluveer
projektijuht
Tallinna Tondi Põhikool


Leopardite toetuseks:

Kunstiprojekti tublid keraamikud voolisid ja maalisid loomaaia leopardite toetuseks ligi 40 kiisukruusi!

Supervoolijad on Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskuse noored, juhendajaks Ilme Vannas.

Samuti paistsid silma Lahmuse kooli, Kiigemetsa kooli ja Nurme kooli voolitud kruusid, juhendajateks Aurelika Reiman, Meedi Ümer ja Maire Kaju!

Vaata galeriid kiisukruusidest: Leopardite toetuseks


Valgele Valgele 2015 videod ja pildid:

Vaata videot Valgele Valgega 2015 kunstipäeva parimatest töödest:

Vaata galeriid: 20 meeldejäävat ja säravat loovtööd 2015