Valgele Valgega 2011

Projekti tutvustus ja info osalemise kohta:

Projektil Valgele valgega ehk värviliselt täitub sel kevadel viies tegevusaasta.

Tänu Tallinna Haridusametile ning Haridus- ja Teadusministeeriumile saame ka sel kevadel koos lastega kodutöid meisterdada, loodust maalida, huvitavate loovtööde ja kaunite maalide eest üksteist kiita ning sünnipäevatorti süüa.
Suur kunstipäev saab toimuma 26. mail 2011.a. iidses ja salapärases kohas, Viikingite külas, Pirita jõe kaunil kaldal.

Käesoleva aasta koduste loovtööde teemaks on „Oma käega“. Oluline on väärtustada õpilastes isetegemist, isetegemisest rõõmu tundmist, tehtu hoidmist ja kalliks pidamist. Loovtööde materjal ja tehnikad on vabad, oodatud on loomulikud ja looduslikud loovtööd. Nii nagu eelnevatel aastatelgi, on projekti käigus valminud loovtöö õpilaste ja õpetaja ühislooming.

Kunstipäeval on õpilastele planeeritud suur maalitund värskes õhus looduse keskel. Maalitunni eesmärk on anda õpilastele võimalus otse nende silme ees kasvavat ja õitsevat maalida ning koos teistega tegutsemisest rõõmu tunda. Õpetajate haridusprogramm kannab sel aastal pealkirja „Klaaspärli sepitsus“ ning selle käigus saavad õpetajad tuttavaks ühe omanäolise klaasisulatustehnikaga.

Traditsiooniliselt avame kodutöödest ja kohapeal valminud loodusvaadetest rändnäituse „Oma käe ja oma silmaga“, tunnustame parimaid ning loomulikult ei puudu pidulik sünnipäevatort.

Täpsem kunstipäeva ajakava ja muu info lisandub jooksvalt ning saadetakse registreerujatele e-postiga.


Ajakava:

Valgele Valgega 2011 “Oma väikese käega”
26. mail Viikingite külas

56e40-ajakava


Osalejad:

Sel aastal osalevad:
Lahmuse Kool
Vidruka Kool
Rakvere Lille Kool
Päinurme Internaatkool
Vaeküla Kool
Kiigemetsa Kool
Valga Jaanikese Kool
Tallinna K.Pätsi Vabaõhukool
Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskuses
Õismäe Kool
Tallinna I Internaatkool

Kokku 105 õpilast ja õpetajat


Pressiteade:

26. mail asuvad erikoolide kunstihuvilised õpilased Viikingite külas Harjumaal maalima Pirita jõe kaunist ümbrust. Loodavad poolsada kevadmaali jäävad järgmisel õppeaastal rõõmustama ka teisi õpilasi, kui näitus valminud töödest rändab ringi Eestimaa koolides.

Juba viiendat aastat on kunstiprojekt „valgele valgega ehk värviliselt“ julgustanud erivajadustega lapsi oma mõtteid ja tundeelu väljendama ning teistega jagama. Lisaks ühisele loodusemaalimisele meisterdavad kohalesõitnud noored kunstnikud eelnevalt loovtöö teemal „oma käega“. Loodusmaalidest ja loovtöödest panevad korraldajad kokku rändnäituse, mis kannab pealkirja „oma käe ja oma silmaga“.

7fab9-loovt25c325b625c325b6d2bmeisterdamasSuur maalipäev lõpeb traditsiooniliselt tublimate tunnustamise ning loomulikult õpilaste jaoks kõige meeldejäävamaga – tordisöömisega. Käesoleval aastal pakub tort veelgi enam elevust, sest see valmib koha peal, õpilaste endi fantaasiast ja kunstimeelest juhituna – oma käega tehtuna.

„Valgele valgega ehk värviliselt“ kunstipäevad ei inspireeri mitte ainult õpilasi vaid ka õpetajaid. Traditsiooniliselt on lisaks õpilaste töötubadele alati õpituba ka õpetajatele, kus nad saavad uusi teadmisi ja oskusi professionaalsetelt kunstnikelt või erinevate kunstivaldkondade esindajatelt. Käesoleval aastal on õpetajatel võimalus õppida sulaklaasist pärlite valmistamise tehnikat.

Projektis osalevad tänavu Tallinna I Internaatkool, Lahmuse Kool, Vidruka Kool, Rakvere Lille Kool, Õismäe Kool, Päinurme Internaatkool, Vaeküla Kool, Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskuses, Tallinna K.Pätsi Vabaõhukool, Kiigemetsa Kool ja Valga Jaanikese Kool. Projekti eestvedajaks on Tallinna I Internaatkool.

Projekti toetavad Tallinna Haridusamet, Haridus- ja Teadusministeerium ja mitmed eraettevõtted, nende hulgas OÜ Hallik („Hagar“), Dermoshop OÜ, AS Saku Õlletehas, Tallinna Külmhoone (“Premia”), Hambastuudio Kaubanduse OÜ, Emahool OÜ („Mothercare“) ja AS Tere.

Täiendav info ja küsimused projekti kohta:
Silvia Paluveer
projektijuht, kunstiõpetaja Tallinna I Internaatkoolis
tel. 56 638 714
e-post: valgelevalgega@gmail.com