Projektist

“Valgele Valgega” on kunstiharidusprojekt, mis aitab kaasa erivajadustega õpilaste kunsti ja käelise tegevuse arengule. Läbi loovtööde saavad õpilased väljendada oma vaimu- ja tundeelu ning tunnetada end nii looja, vaataja kui hindajana. Õpetajad aga saavad ainealast inspiratsiooni kolleegidelt ja tegevkunstnikelt.

Kümne tegutsemisaasta jooksul on Tondi põhikool kutsunud õpilasi kaasa rääkima erinevatel olulistel neid endid ja neid ümbritsevat maailma puudutavatel teemadel.

Kunstipäeva traditsioon on kodutööna tehtav loovtöö, kodutöödest avatav näitus kunstipäeval ja kunstipäev, kui pidupäev koos töötubade, erinevate haridusprogrammide ja meelelahutusega. Vaata, mida oleme üheskoos ära teinud

Kunstiprojekti edukuse võtmeks on olnud õpetajad, kes igal aastal oma õpilastega avatud meelel ja suure pühendumusega projekti tegevustega liituvad. Tänuks selle eest, toimub kunstipäeva raames alati meistriklass ka õpetajatele. Nii on üheskoos lustitud pintsliga laastu- ja portselanimaali töötubades, voolitud savimassi kauniteks esemeteks, sulatatud klaasi imepärasteks pärliteks ja tunnetatud talgikivi pehmust ehete loomisel.

Kunstiprojekti “Valgele Valgega ” koordineerib Tallinna Tondi Põhikool. Aktiivselt osalevad Kiigemetsa Kool, Lahmuse Kool, Päinurme Internaatkool tänane Nurme Kool, Tallinna K.Pätsi Vabaõhukool, Vaeküla Kool, Valga Jaanikese Kool, Tallinna Kadaka Põhikool, Käo Põhikool, Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskus ja Ristiku Põhikool. Viimastel aastatel on liitunud projektiga ka Tartu Kroonuaia Kool, Porkuni Kool, Randvere Kool  Tallinna Heleni Kool ning Haapsalu Viigi Kool.

Projekti on toetanud läbi aastate Haridus- ja Teadusministeerium ning Tallinna Haridusamet. Samuti Tallinna külmhoone (“Premia”), OÜ Koopia Niini & Rauam, OÜ Dermoshop ja mitmed teised ettevõtted.