Valgele Valgega 2012

Projekti tutvustus ja info osalemise kohta:

Juba kuuendat kevadet tuleb koos maikellukeste ja hiirekõrvadega kevadine rõõmuteade, et tulemas on suur kunstipäev.

Tänaseks on meie kool nime vahetanud ja tunne on just nagu uus, ometi toimetame vanas ja armas majas. Sõnad vana ja armas ja just nagu uus ongi tänavuse kunstipäeva ideekandjateks.

Projekti raames ootame loovtöid, mis on nutikad ja keskkonnasõbralikud ning mille tegemiseks on kasutatud igasugust pudi padi, mis on jäänud kasutusest kõrvale ja mis sobivad teema „unustatu uueks“ all meisterdamiseks. Nii nagu eelnevatel aastatelgi on projekti käigus valminud loovtöö õpilaste ja õpetaja ühislooming. Uuenduslik on kodutööde laekumine – tänavu saadetakse eelnevalt vaid fotod ja tööd ise võetakse kaasa kunstipäevale, mil ühiselt sünnib neist näitus.

Suur kunstipäev toimub sel aastal 16. mail, Tallinna Tondi Põhikooli õuel. Õpilastele planeerime papiskulptuuride ja rohelise mõttemalli töötuba. Õpetajate õpituba jagab sel korral keskkonnatundlikust hoiakust tuge nende isiksusele ja loomingule ning on inspireeritud „väikese jalajälje kunstitundide“ mõtteviisist. Õpitubades meisterdatud skulptuuridest ja kodutöödest paneme üheskoos kokku näituse „Roherosinad“. Näitus ringleb järgmisel õppeaastal koolides.
Traditsiooniliselt lõpeb kunstipäev parimate meisterdajate tunnustamise ja tordiga. Meeleolu aitavad üleval hoida Ave Kumpase laululapsed.

  • Kunstiprojktis osalemiseks saatke palun 1. maiks kiri aadressile valgelevalgega@gmail.com, milles märgite ära kooli või organisatsiooni ja juhendaja nime ning kontaktandmed ja osalejate arvu.
  • Foto oma loovtööst tuleb saata hiljemalt 7. maiks.
  • Osalustasu osaleja kohta on sel aastal 3€.
  • Meeldetuletuseks ja uutele sõpradele teadmiseks, et projektis osaletakse väikeste meeskondadena erivajadustega laste ning noortega tegelevatest koolidest ning muudest organisatsioonidest. Meeskonda kuulub kõige rohkem viis noort, üks õpetaja ning vajadusel abilised.

Loovalt ja lennukalt kevadesse!


Osalejad:

2012 aasta kevadisele kunstipäeale, mis toimub 16. mail Tondi Põhikooli õuel on oodata üle 90 osaleja.  Tulijate seas on nii vanu tegijaid kui uusi üritajaid:)

Koolid:
Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskus, Kiigemetsa Kool, Lahmuse Kool, Päinurme Internaatkool, Tallinna K.Pätsi Vabaõhukool, Rakvere Lille Kool, Vaeküla Kool, Valga Jaanikese Kool, Vidruka Kool, Õismäe Kool, Tallinna Tondi Põhikool, Käo Päevakeskus


Ajakava:

Valgele Valgega 2012 “Roherosinad”
16. mail Tondi Põhikoolis

102b8-ajakava


Pressiteade:

Kunstiõpetajate eriline koostöö – näitus “Roherosinad”
Tallinna Tondi Põhikool
PRESSITEADE: 15.05.2012

Kunstiõpetajate kuueaastane koostöö toob taas kord kokku sadakond erivajadustega õpilast üle Eesti, et üheskoos meisterdada papiskulptuure ning panna kokku keskkonnateemaline näitus „Roherosinad“.

16. mail, Tondi Põhikooli õuel, kulmineerub kuues kunstiprojekti „valgele valgega ehk värviliselt“ suurettevõtmine, mis on läbi põimitud keskonnakunsti ja väikese jalajälje kunstitunni põhimõtetest ning mille tegevused aitavad kaasa osalejate keskkonnasõbralike hoiakute ja väärtuste kujunemisele.

Kunstipäeval saavad õpilased kogeda end skulptoritena, valmistades vanapaberist ja pakkematerjali jääkidest papiskulptuure. Samuti saavad nad osaleda Tallinna Keskkonnaameti rohelise mõttemalli ja Väikese Nõia Merli õpi-ning mängutoas.

Kunstipäevale võtavad osalejad kaasa loovtööd, mis on valmistatud kasutusest kõrvale jäänud materjalidest ning mis on nutikaid ja keskkonnasõbralikud. Nende juurde lisavad nad kohapeal lustakad papiskulptuurid ning nõnda valmib ühiselt projekti kevadnäitus „Roherosinad“, mida saavad kõik huvilised vaadata 6. juunini Tondi Põhikoolis. Edasi ringleb näitus osalenud koolides terve järgmise õppeaasta. Näituse ja külastustingimuste kohta leiab info projekti ajaveebist valgelevalgega.wordpress.com.

Õpetajatele jagab kunstipäeval inspiratsiooni efektemailvärvide kasutamise läbi Ene Botique kunstnik ja juhataja Ene Pais. Osalejaid tulevad tervitama kunstipäeva puhul Ave Kumpase laululapsed. Päeva lõpus minnakse vastavatud lennumuuseumi, kus külastusjuht Tuuli Reinsoo räägib asjadest, mille on kestev väärtus – võib olla teine, kolmas, sajas, isegi viiesajas noorus.

Tänavu osalevad projektis Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskus, Kiigemetsa Kool, Lahmuse Kool, Päinurme Internaatkool, Tallinna K.Pätsi Vabaõhukool, Rakvere Lille Kool, Vaeküla Kool, Valga Jaanikese Kool, Vidruka Kool, Õismäe Kool, Tallinna Tondi Põhikool, Käo Põhikool.

Projekti toetavad Tallinna Haridusamet, Tallinna Keskkonnaamet, Haridus-ja Teadusministeerium, OÜ Interaltus, OÜ Scannimpex, Dermoshop, Tallinna Külmhoone (“Premia”), Saarioinen OÜ („Mamma“) ja Mänguplaneet.

Täiendav info ja küsimused projekti kohta:
Silvia Paluveer
projektijuht, kunstiõpetaja Tallinna Tondi Põhikoolis


Vaata galeriid:
Papiskulptuurida park
Kodutööd: Roherosinad