Valgele Valgega 2006

Kas kõik, mis on elus, on värv ja ainulaadsus või läbipaistmatu ühetoonilisus?

See raske küsimus oli nii õpilastele kui ka juhendajatele vaid raskeks pähkliks 2006 aasta teemasse süvenemisel, kuid vaatamata sellele täituski üsna pea Tallinna I Internaatkooli fuajee väga eriliste töödega nii Valga, Ahtme, Kiigemetsa, Palivere, Päinurme, Türi, Rakvere kui Tallinna koolidest. Isegi üks Rootsi kool oli julge osalema ning saatis 25 tööst koosneva pildiseeria.

21. aprillil sõitsid need vaprad osavõtjad erinevatest Eestimaa paikadest Tallinnasse, et alustada kunstiõpetuse tundi hoopis teistmoodi kui tavalisel koolipäeval. Tallinna I Internaatkooli pere oli selle tunni jaoks ettevalmistanud terve võimla, kus veel enne lõunat pintslid, värvid, ning paberipoognad laste osavate näppude abil lustima hakkasid ning pealelõunat oli värvivirrvarrist saanud uhke seinatäis rõõmsameelseid kunstiteoseid. See oli uskumatu, millise kaasakiskuva innustusega õpilased oma töid tegid – kel lauapinnast puudus tuli, kolis oma tegevusega põrandale ning kui siis veel jaksu üle jäi oli neil võimalus anda oma panus suurele ühismaalile. Kunstipäeva olid tulnud tunnistama ka Kristiine linnaosa vanem Mihail Korbi ja Tallinna Haridusameti juhataja Andres Pajula. Ka nemad märkasid heameelega, et terve päev võib lustida valget värviliseks maalides.

Kunstipäeva vaheajal oli õpilastel võimalus vaadata lasteteatri etendust Saabastega kass, mis sobis suurepäraselt oma energilise ja hoogsa olekuga selle pika päeva vahetunniks. Õpetajad said sel ajal võimaluse kuulata Eesti Puuetega Inimeste Kunstiühingu juhataja Anneli Säre loengut teemal Kuidas hinnata erivajadustega laste/noorte loomingut ning juhendaja roll selles protsessis. Toimekas päev veeres kiirelt õhtupoole ning nagu iga tubli töötegemine lõppes või õigemini jätkus see kiituste jagamise ning suure tordisöömisega. Ja kuna tööd oli just valmis saanud ning üles riputatud tuli näitus veel enne pikka koduteed pidulikult avada.

Tänusõnad neile, kes projekti toetasid: Tallinna Haridusamet, Hasartmängumaksu Nõukogu, Kristiine Linnaosa Valitsus, Viola Team OÜ, Eesti Kunstimuuseum, Eesti Riiklik Nukuteater, Tiimari Baltic AS, AS Selver, Balbiino AS, Tallinna Külmhoone, AS Rigual, Saku Õlletehas, Rahva Raamat, OÜ Floreas, Lahe Roos, OÜ Hammond ja AS Hallik.