2019, Üldine teema, Üleskutse, Valgele Valgega

Valgele Valgega 2019

Kindlasti sa tead, missugused näevad välja ämblikmees ja raudmees, aga kas sa oled kuulnud pudelitondist ja puraskimoorist? Kas oled kuulnud hundist, kes oskas hästi eesti keelt, oskas laulda, rehkendada, tundis seinakella ja kalendrit? Oskad sa aimata, kes on naksikesed ning millega sõitis tont Jutsivurr Aafrikast Eestisse?
Ei ole nüüd muud, kui lippa raamatukokku ja laena sealt kirjanik Juhan Jaigi „Tondijuttude raamat“ ning uuri järele, missugused tondid tegutsesid tema juttude järgi ligi 100 aastat tagasi siinsamas Eestimaal. Kui lugemine pole kõige soravam, siis näitleja Tõnu Aav ja teised on raadioteatris nii mõnedki lood sisse lugenud. Need leiad kuulamiseks ERR audioarhiivist märksõna “Juhan Jaik” sisestamisel.kummitus

2019 kunstiprojekti „Valgele valgega“ raames ootamegi teie vahvaid pilte nende juttude põhjal. Teeme üheskoos põneva näituse ja arutleme, kas tondid 100 aastat tagasi olid samasugused nagu praegu.

Joonista oma pilt A3 suurusele paberile. Kui soovid võid tondi põnevalt mõne paberist meisterdatud kapiukse taha või muul moel võlupildi sisse peita. Ootan sinu loovtööd 1. maini 2019. Saada see Tondi põhikooli aadressil Vilde tee 69, Tallinn. Kõigist piltidest paneme kokku näituse, mille avame 14. mail 2019 Tallinnas, Eesti Arhitektuurimuuseumis.

Arhitektuurimuuseum on üks põnev maja, mille sees on palju väiksemaid maju. Igal majal on oma lugu. Näituse avamispäeval 14. mail saamegi neid üheskoos uurida. Kasutame kõiki oma meeli, korraldame tondimoondamise töötoa koos Nukufilmi Lastestuudioga ning meisterdame ühe suure kunstiteose.

Info juhendajatele:
Igast koolist ootame nagu ikka kunstipäevale osalema kuni 6-liikmelist laste- või noortegruppi, kunstiõpetajat/juhendajat ning tema abi. Projektiga liitumiseks, kirjuta lihtsalt kiri valgelevalgega@gmail.com aadressile. Kirja sisuks märgi, kooli nimi, juhendaja nimi ja telefoni number, õpilaste ja õpetajate arv. Osalustasu on 5€ kunstipäevalise kohta – sellega on kaetud ka lõunasöögi kulud. Õpilaste joonistused tooge või postitage palun Tondi põhikooli asenduspinna aadressil Vilde 69, Tallinn.

Projekti toetavad:
Tallinna Haridusamet, Tallinna Tondi põhikool, Eesti Arhitektuurimuuseum, Nukufilmi Lastestuudio ja MTÜ Meie Lapsed.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s