2019, Üldine teema, Kunstipäev, Näitused, Pressiteated, Projekt, Teadaanne, Valgele Valgega

Tondid, puraskid ja naksikesed Arhitektuurimuuseumis

 

Teisipäeval, 14. mail avas Tallinna​ Tondi põhikool Eesti Arhitektuurimuuseumis Juhan Jaigi tondijuttude põhjal lastejoonistuste näituse „Tosin korda tosin tonti“.

Projekti „Valgele Valgega 2019“ toimekas meeskond on Arhitektuurimuuseumi I korruse tagaseina muutnud metsanurgaks ning puude okste vahele paigutanud üle saja tondipildi.Xerox Scan_10052019100758-0004 „Piltidelt on näha, et tondijutud ei jäta külmaks ka tänapäeva lapsi. Tore on, et õpetajad on suunanud lapsi katsetama erinevate ja julgete stiilidega, mistõttu pakub näitus vaatajale kõneka ja meeldejääva elamuse. Kutsume kõiki muinasjuttude sõpru näitust vaatama – pildid on tõesti mitmekülgsed ja fantaasiarikkad,“ rõõmustab kunstiprojekti eestvedaja, Tallinna Tondi Põhikooli õpetaja Silvia Paluveer. Koolide ühine näitus Eesti Arhitektuurimuuseumis on huvilistele avatud 14.05 – 21.05 2019.

Näituse avamisele sõitsid kokku pea kõik loovtööde autorid ning nende juhendajad. Neid ootas ees toimekas päev Arhitektuurimuuseumis ja Rotermanni kvartalis. Osalejad kogesid ruumi kõigi oma meeltega, arutlesid, kas arhitekt on kunstnik või matemaatik, said kätt proovida animatsiooni ja meisterdamise töötubades ning loomulikult kuulata tondijutte. Päeva jooksul valisid osalejad ise välja näituse parimad tööd. Oma lemmiktööd valib välja ka kirjanik Juhan Jaigi tütar Ilo Jaik.

Juhan Jaik oli eelmise sajandi alguse Võrumaa tuntuim kirjanik

viigi kool mihkel
Autor: Mihkel, Haapsalu Viigi koolist

Tema loomingu paremik on rahvapärimuslikud ja koduainelised “Võrumaa jutud” (1924–1933), kust pärinevad paljud eestipärased tondid ja muud müstilised tegelased. Sellel aastal tähistas Jaikide suguvõsa kirjaniku 120. sünniaastapäeva.

Ühine näitus ja sellega kaasnev kunstihariduspäev projektis „Valgele Valgega“ on erikoolide lastele igakevadine traditsioon ning toimub juba kaheteistkümnendat korda. Kokku saatsid konkursile töid 84 last 13 haridusasutusest.

Projektis osalevad Tallinna Tondi Põhikool, Lahmuse Kool, Tallinna Kadaka Põhikool, Nurme Kool, Kiigemetsa Kool, Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskus, Käo Põhikool, Ristiku Põhikool, Tallinna K. Pätsi Vabaõhukool, Haapsalu Viigi Kool, Loo Lasteaed Pääsupesa, Vaeküla Kool ja Valga Jaanikese Kool. Erikülalisena osaleb Tallinna Päikesejänku Lasteaed, kes toob näitusel Naksitrallide rühma lustaka kollaaži „Nõiapere“.

Projekti toetasid sel korral Tallinna Haridusamet, Eesti Arhitekuurimuuseum, Nukufilmi Lastestuudio ning heatahtlikud ettevõtted – Carmen Catering, Dermoshop, MTÜ Meie Lapsed.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s