Valgele Valgega 2010

Projekti tutvustus ja info osalemise kohta:

Projekt Valgele valgega ehk värviliselt on toimunud juba kolm aastat pöörates tähelepanu teemadele, mis puudutavad nii meid endid, meie kodu kui ka meid ümbritsevat loodust.

Käesoleval aastal laseme end inspireerida kevadistest lilledest, räägime õidepuhkevast loodusest ning õpime seda vaatlema ning kujutama. Laseme fantaasial lennata: seome looduses toimuva ime muinasjuttudest pärit lillehaldjate ja võlukübaratega – suhtleme üksteisega lillede keeles.

  • Projektist osa võtta soovijad leiavad koos juhendajaga kokku kuni viis sõpra ning joonistavad või meisterdavad üheskoos loovtöö teemal „Lillede keeles” ning saadavad selle hiljemalt 10. maiks 2010.a. Tallinna I Internaatkooli.
  • Loovtööd võib valmistada vabalt valitud materjalidest ning tehnikates, kuid nad peavad olema võimalikult lihtsalt eksponeeritavad.
  • Töödele võite lisada kirjalikke kommentaare, luuletusi või fotosid, mis aitavad mõista nende sisu.

Laekunud tööd vaatab üle žürii ning tunnustab parimaid. Teie loomingust panevad projekti organisaatorid kunstipäevaks kokku näituse, mida saab hiljem ka internetist vaadata.

Kunstipäev toimub 25. mail 2010.a. Tallinna Botaanikaaias. Päeva jooksul jõuame uudistada taimi, meisterdada lilli, pidada piknikku ning tunnustada parimaid loovtööde autoreid.

Oma osalemissoovist projektis teatage palun 19. aprilliks 2010. a. e-posti teel aadressile valgelevalgega@gmail.com


Projekti ajakava:

Valgele Valgega 2010 “Lillede keeles”
25. mail Tallinna Botaanikaaias

5778e-ajakava2010


Näitused:

e416c-kollaaz2


Pressiteade:

25. mail 2010 tulevad Tallinna Botaanikaaias kokku erivajadustega noored üle Eesti, et avada üheskoos õpilaste loovtööde näitus „Lillede keeles”. Sadakond õpilast maalivad lillekalendreid ning võtavad linnupetet lillepiknikul.

Kunstiprojekti „Valgele valgega ehk värvilisel” veab juba neljandat aastat Tallinna I Internaatkool. Igal aastal on projekti lõppüritus toimunud eri kohtades ja teemadel.

Õpilastele, nende õpetajatele ning korraldajatele on igaa-astane kunstipäev kui suur pidupäev, mille nimel tasub kokku tulla, võrrelda aasta jooksul tehtut ja jagada üksteisega edusamme. Avatav loovtööde näitus on inspireeritud õidepuhkevast loodusest – kevadest kui imest, mis on osavalt kokku seotud muinasjuttudest pärit lillehaldjate ja võlukübaratega.

Näituse avamisele on oodata külalisi Londonist, Kristjansundist Norrast, Nyborist Taanist, Izmitist Türgist ja Neuruppinist Saksamaalt, kes samuti toovad kaasa oma õpilaste loovtöid kevadest ja haldjatest. Näitus on uudistajatele avatud Tallinna I Internaatkooli esimese korruse fuajees 1.-10. juunini 2010.

2006. aastal alguse saanud kunstiprojekti eesmärk on arendada erivajadustega õpilaste kunsti ja käelise tegevuse arengut võimaldades neil oma loovtöödes väljendada oma vaimu- ja tundeelu ning tunnetada end looja, vaataja ja hindajana. Projekti salapärane nimi tuleneb projektijuht Maire Paluveeri sõnul Newtoni teooriast, mille kohaselt on valge lihtsalt erinevate värvide segu, ehkki seda on raske praktikas saavutada.

Sellises suures ettevõtmises saavad erikooli õpilased ja õpetajad üle Eesti kokku juba neljandat aastat. Varasemalt on kunstipäevi viidud läbi Tallinna I Internaatkooli ruumides ja KUMUs. Loovtööde näitused on olnud uudistajatele avatud Eesti Nuku- ja Noorsooteatris ning Tartu Oskar Lutsu nimelises Raamatukogus.

Projekti korraldab Tallinna I Internaatkool ning toetavad Tallinna Haridusamet, Tallinna Botaanikaaed, Nuku- ja Noorsooteater ning mitmed ettevõtted, nende hulgas AS Hallik („Hagar”), Balbiino AS, Rakvere Lihakombinaat ning Saarioinen Eesti OÜ („Mamma”).


Kunstipäev on selleks aastaks möödas ning loodetavasti jäid sellest päevast hinge ikka rõõmsad ja õnnelikud toonid

22cd2-pilt1