2018, Üldine teema, Pressiteated, Valgele Valgega

PRESSITEADE: Hariduslike erivajadustega lapsed vallutavad Filmimuuseumi

Erikoolide õpilased üle Eesti sõidavad 16. mail Filmimuuseumi, et esitleda seal  omatehtud lühifilme. Filmide esitlus avab tegevusterohke päeva, mille kavasse mahuvad veel Filmimuuseumi haridusprogrammid, teatritöötuba, meisterdamised ja üksteise loovtööde hindamine.

Õpilaste omatehtud filmiklipid on vaid osa loovtööde näitusest, mis kannab pealkirja „See tegelane tundub tuttav!“ Näitus pakub lustliku ja põneva ülevaate sellest, missugused Eesti filmikangelased on kino- ja teleekraanidelt õpilastele enim meelde jäänud ja inspiratsiooni joonistamiseks pakkunud. Teiste seast leiab näituselt naksitrallid, kes on sattunud 1944 aasta sõjakeerisesse kui ka Klaabu koos Kilplaste ja jänku Jussiga teel Pühapäevamaale.

Ühine näitus ja sellega kaasnev kunstihariduspäev projektis „Valgele Valgega“ on erikoolide lastele igakevadine traditsioon. Tänavu on see juba ühetestkümnes kord, mil kuueteistkümnest koolist üle Eesti ligi 80 õpilast üheskoos põneva päeva mööda saadavad. Projektipäeva on koolilapsed oodanud terve aasta ning näitusetööde joonistamine ja filmimine algas juba veebruari lõpus.

2018-04-29-0823

Loomulikult toetavad õpilasi kõigis neis tegevustes õpetajad. Hea tava kohaselt pakub kunstipäev alati haridusprogrammi ka kunstiõpetajatele. Sel korral õpetab Nukufilmi Lastestuudiost Sondra Lampmann õpetajatele rohelist ekraanikasutamist erinevate filmitrikkide tegemiseks,  Sireli Uusmaa tutvustab Eesti Kunstimuuseumi digikogusid ja õppematerjale ning Prindistuudio näitab kui lihtsalt saab kunstitunnis joonistatud kriipsujukust šokolaadipaberile või mõnele muule omatehtud kingitusele vahva kaunistus.

Kunstiprojekti „Valgele Valgega“ eestvedajaks on Tallinna Tondi Põhikool. Tänavu osalevad projektis Lahmuse Kool, Tallinna Kadaka Põhikool, Nurme Kool, Kiiremetsa Kool, Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskus, Käo Põhikool, Tallinna Heleni Kool, Ristiku Põhikool, Randvere Kool, Tallinna K. Pätsi Vabaõhukool, Haapsalu Viigi Kool, Loo Lasteaed Pääsupesa Mürakarude rühm, Tartu Kroonuaia Kool, Valga Jaanikese Kool.

Projekti toetavad Haridus- ja Teadusministeerium, Tallinna Haridusamet, Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Kunstimuuseum, Nukufilmi Lastestuudio, Teoteater ning heatahtlikud ettevõtted – Carmen Catering, Tallinna Külmhoone („Premia“), Dermoshop ning Koopia Niini ja Rauam OÜ.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s