Üldine teema

Õpetajad paljastasid kunstipäeval oma iseloomu;)

16. mail möllasid õpetajad värvidega ja seda sõna otseses mõttes. Pintsleid neile kätte ei antud ja nii pidi igaüks neist käepäraste vahenditega looma maali iseenda iseloomust.  Kursuse viis läbi Kristi Laanemäe Tallinna Ülikoolist.

Kristi avas kursuse õpetajate jaoks nõnda: “Iseloom on abstraktne nähtus, mida kujutada polegi nii väga lihtne. Iseloomuomadusi on IQ, õppeedukuse ja teiste näitajate kõrval hakatud koolihariduses tähtsustama alles hiljaaegu. Positiivse psühholoogia esilekerkimisega 20. sajandi lõpukümnenditel sai hoo sisse inimese positiivsete omaduste uurimine. Mis on need iseloomuomadused, mis tagavad edu tulevases elus?”

Kursuse praktiliseks kunsti kaasavaks osaks valis Kristi tegevusmaali, sest see on just see, mis väljendab väga hästi inimese iseloomu ja võimaldab vabalt tegutseda maalides, eeldamata mingeid erilisi kognitiivseid võimeid. Kursuse käigus tutvusid õpetajad erinevate võimalustega tegevusmaali praktiseerimiseks ning said ka teada selle kunstivoolu algusest ja ajenditest. Kristi lisab, et tegevusmaal on sobilik kunstitegemise viis kõikidele lastele ja täiskasvanutele.

Kristi Laanemäe omab EKA maalikunsti bakalaureuse- ja Kunstiõpetaja ning Uusmeedia magistrikraadi. Õpetajaid koolitab MTÜ Loovalt tulevikku kaudu 5 aastat ja sama kaua on ta töötanud ka Tallinna Ülikoolis kunstiõpetuse didaktika lektori ja peametoodikuna. Kristi on uue erakooli – täieliku lõimingu põhimõtteid järgiva, Loovalt tulevikku kooli asutaja. Uue erakooli eripäraks on keskendumine loovusele, ettevõtlikkusele, iseseivusele ja vastutusvõimele.

Galeriist leiad kunstipäeval kunstiõpetajate endi loodud ja nende iseloomudega sobivad tegevusmaalid. Head õpilased ja kolleegid arvake, missugune iseloom/tegevusmaal kellele kuulub!

Head nuputamist:)

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s