Üldine teema

Õpetajad paljastasid kunstipäeval oma iseloomu;)

16. mail möllasid õpetajad värvidega ja seda sõna otseses mõttes. Pintsleid neile kätte ei antud ja nii pidi igaüks neist käepäraste vahenditega looma maali iseenda iseloomust.  Kursuse viis läbi Kristi Laanemäe Tallinna Ülikoolist.

Kristi avas kursuse õpetajate jaoks nõnda: “Iseloom on abstraktne nähtus, mida kujutada polegi nii väga lihtne. Iseloomuomadusi on IQ, õppeedukuse ja teiste näitajate kõrval hakatud koolihariduses tähtsustama alles hiljaaegu. Positiivse psühholoogia esilekerkimisega 20. sajandi lõpukümnenditel sai hoo sisse inimese positiivsete omaduste uurimine. Mis on need iseloomuomadused, mis tagavad edu tulevases elus?”

Kursuse praktiliseks kunsti kaasavaks osaks valis Kristi tegevusmaali, sest see on just see, mis väljendab väga hästi inimese iseloomu ja võimaldab vabalt tegutseda maalides, eeldamata mingeid erilisi kognitiivseid võimeid. Kursuse käigus tutvusid õpetajad erinevate võimalustega tegevusmaali praktiseerimiseks ning said ka teada selle kunstivoolu algusest ja ajenditest. Kristi lisab, et tegevusmaal on sobilik kunstitegemise viis kõikidele lastele ja täiskasvanutele.

Kristi Laanemäe omab EKA maalikunsti bakalaureuse- ja Kunstiõpetaja ning Uusmeedia magistrikraadi. Õpetajaid koolitab MTÜ Loovalt tulevikku kaudu 5 aastat ja sama kaua on ta töötanud ka Tallinna Ülikoolis kunstiõpetuse didaktika lektori ja peametoodikuna. Kristi on uue erakooli – täieliku lõimingu põhimõtteid järgiva, Loovalt tulevikku kooli asutaja. Uue erakooli eripäraks on keskendumine loovusele, ettevõtlikkusele, iseseivusele ja vastutusvõimele.

Galeriist leiad kunstipäeval kunstiõpetajate endi loodud ja nende iseloomudega sobivad tegevusmaalid. Head õpilased ja kolleegid arvake, missugune iseloom/tegevusmaal kellele kuulub!

Head nuputamist:)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s