2017, Näitused

“Valgele Valgega 10” ülevaatenäitus – tähendusrikas ja emotsionaalne!

Tänasest, 10. aprillist täidavad Tallinna Haridusameti ruume värviküllased, emotsionaalsed ja tähendusrikkad laste joonistused.

Teiste seas on välja pandud pildid, mis kõnelevad meiega lillede keeles, võlumärgid salapäraste mustritega, kriiditahvlid, mis jutustavad põnevaid lugusid koolielust, vallatud kriimusilmalised kiisud ning veel palju teisi lapsemeelse huumoriga joonistusi.

28d23-20170407_161113Tallinna Tondi Põhikool kutsub igal kevadel läbi kunstiprojekti „Valgele Valgega“ nii enda kui teiste erikoolide õpilasi läbi joonistuste kaasa rääkima mõnel olulisel teemal ning neist töödest ja õpilaste mõtetest ongi välja pandud täna avatav näitus. Kunstiprojektil „Valgele Valgega“ täitub käesoleval kevadel kümnes tegevusaasta, mistõttu on näitusel esitatud ka mõned kümne aasta tagused väga erilised loovtööd.

d6cea-20170407_161132Kunstiprojekt „Valgele Valgega“ on õpilastele kui ainevõistlus, mis tekitab elevust ning asetab neid erinevatesse rollidesse – loojad, vaatajad, hindajad. Aasta parima töö valivad välja õpilased ise. Selleks tullakse üle Eesti erinevast paikadest Tondi põhikooli kokku, vaadatakse ja hinnatakse enda ning teiste töid ja lõpuks valitakse välja parimad. Kui juba kokku tuldud, siis tehakse ka üheskoos kunsti, avastatakse maailma ning rõõmustatakse tehtu üle. Kogu selle tegemise juures toetavad õpilasi nende suurepärased kunsti- või klassiõpetajad. „Valgele Valgega“ projektis on kümne aasta jooksul kaasa löönud 19 erikooli ja igaühte neist ootab näitusel rõõmus äratundmine oma õpilaste tööde puhul.

„Valgele Valgega 10“ ülevaatenäitus on Tallinna Haridusametis avatud 10. aprillist kuni 12. maini.
Vaata pressiteadet näituse avamise kohta siit

Advertisements

1 thought on ““Valgele Valgega 10” ülevaatenäitus – tähendusrikas ja emotsionaalne!”

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s