2013, Kunstipäev

Jutukad koolitahvlid Tondi Põhikoolis!

Kolmapäeval, 8. mail tuunivad erikoolide lapsed Tallinna Tondi Põhikooli õuel tahvleid ning üheskoos avatakse ka näitus “Jutukad koolitahvlid”.

Projekti “Valgele Valgega 2013” kõik osalejad saavad 8. mail kujundada iseendale Sadolini Värvikeskuse tahvlivärvidega täpselt sellised koolitahvlid, nagu neile meeldivad ning jätta neile kriidiga piltsõnumeid lõppevast kooliaastast. Tuunitud tahvlid riputatakse koolimaja õuepuudele kuivama ja nii sünnib ühine kunstiteos “Kõnelev kooliaed”.

Tahvlite kujundamine on siiski vaid üks põnev tegevus suures kunstiprojektis, mida sel aastal juba seitsmendat korda korraldab Tallinna Tondi Põhikool. Kunstiprojekt “Valgele Valgega ehk värviliselt” loob erivajadustega laste jaoks sobiliku ja turvalise võimaluse oma mõtete ja tunnete jagamiseks, toetab õpilaste kunstihuvi ja aitab kaasa käelise tegevuse arengule.

Traditsiooniliselt on kõik projektis osalejad enne ühist kunstipäeva kodutööna kas joonistanud või meisterdanud etteantud teemal loovtöö. Sel aastal tuli osalejatel kujutada üks nende jaoks oluline lugu oma klassi kriiditahvlile, see üles pildistada ja teistega jagada. Nendest lugudest seadis projekti meeskond koos kujundaja Merle Ainsooga kokku posternäituse „Jutukad kriiditahvlid“.
Näitus on huvilistele avatud 8. maist kuni 10. juunini 2013 Tondi Põhikooli I korruse fuajees ning pärast seda rändab näitus edasi teistesse kunstiprojektis osalenud koolidesse. Infot, kus väljapanek parajasti on, saab jooksvalt projekti ajaveebist https://valgelevalgega.wordpress.com/

Pärastlõunal, mil näitus avatud ja tahvlid kujundatud, viib kunstiprojekt Eestimaa erinevatest paikadest kunstipäevaks kohalesõitnud 87 õpilast ja õpetajat haridusprogrammidesse Tallinna vanalinna muuseumitesse. Kunstipäevalistel tuleb sammuda lohe jälgedes Eesti Ajaloomuuseumis otsides vastuseid Eesti ajaloo ja Suurgildi hoone põneva mineviku kohta. Niguliste kirikus aga uuritakse lõbusa otsimismängu käigus muuseumi tähtsamaid kunstiteoseid.
Haridusprogrammid vanalinnas lõppevad kunstipäevale traditsiooniliselt suure ja uhke tordiga, mille seekord valmistab restoran “Kaljas” koostöös restoran “City Platz’iga”.

Kunstiprojektis ei õpi ainult õpilased – ka õpetajad saavad uusi teadmisi. Sellel aastal õpetab raamatute kunstnik Krete Pajo õpetajatele, kuidas luua ja jätta sõnumeid läbi POP-UP pildi. Erikooli kunstiõpetajal peab jaguma loovust ja oskust, et leida igale lapsele sobiv tegutsemis- ja väljendusviis. Kunstiprojektis osalemine annab õpetajatele võimaluse õpitubadest, teiste koolide loovtöödest ja üksteise kogemusest inspiratsiooni saada ning seeläbi veelgi edukamalt oma õpilasi õpetada.

Käesoleva aasta kunstiprojektis osalevad: Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskus, Kiigemetsa Kool, Päinurme Internaatkool, Rakvere Lille Kool, Vaeküla Kool, Valga Jaanikese Kool, Vidruka Kool, Õismäe Kool, Käo Põhikool, Lahmuse Kool, Ristiku Põhikool ja Tallinna Tondi Põhikool.

Projekti peavad oluliseks ja toetavad Haridus- ja Teadusministeerium ning Tallinna Haridusamet. Projekti tegevusi aitavad läbi viia ja toetavad Eesti Ajaloomuuseum ja Niguliste muuseum, Sadolini Värvikeskus, koopiakeskus OÜ Koopia Niin ja Rauam, restoran Kaljas koostöös restoran City Platz’iga, OÜ Dermoshop, Tallinna Külmhoone („Premia“), AS Hallik („Hagar“), OÜ Saarioinen („Mamma“ ) ning MTÜ Meie Lapsed.

Vaata “Valgele Valgega 2013” näituse raamatut “Jutukad kriiditahvlid” (.pdf)

Advertisements

Üks kommentaar “Jutukad koolitahvlid Tondi Põhikoolis!”

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s