2013, Üleskutse, Kunstipäev

Kunstiprojekti 7 kevad

Kunstiprojekti seitsmes kevad hakkab lumekooriku alt tasahilju välja paistma ja kutsub sel aastal õpilasi koos õpetajatega kriiditahvlitele joonistama, joonistatut jäädvustama ja üksteisega jagama.

9aeab-kunstiprlogoilmakirjataKriiditahvli kirjed kaovad enamasti tunnikella helisedes pesukäsna ja vanad tahvlid teevad ruumi uue ajastu tarkadele ja tundlikele paneelidele. Kriidised sõrmed ja kriuks on peagi ajalugu ning kriiditolmuse põsega kass ja poolenisti mahapestud sabaga hiir saavad ülesjoonistatud digitaalse tindiga ning kodunevad kiirelt digimaailmas.
Digitaliseerime meiegi … mõistagi omamoodi!

Oleme vanamoelised ja uuendusmeelsed ühekorraga. Joonistame kriiditahvlid lugulaulusid täis, jäädvustame selle siis digikaamerate abil ja jagame neid üksteisega. Nõnda kogume kokku koolilood erinevatest Eestimaa nurkadest ja kogutud materjalidest paneme kokku näituse.

Kevade ja kodutööde edenedes ootab Tondi Põhikool kõiki kunstiprojektilisi 8. mail 2013 oma kooliaeda TahvliMaaniatöötuppa, mille käigus valmib kunstiteos „Jutukas kooliaed“. Pärast seda ootab meid põnev DRAAKONIJAHT Eesti Ajaloomuuseumis ja LÕVIJAHT Niguliste kirikus. Päev lõppeb üllatusmänguga.
Õpetajate ideetundi juhendab sel aastal raamatute kunstnik Krete Pajo teemal „sõnum läbi pop-up kunsti“.
Uusi ja põnevaid kunstitarbeid tutvustab Büroo Pluss

Tähtis tehniline teave uutele ja vanadele osalejatele:

  • kunstiprojekt on suunatud erivajadustega lastele ja noortele
  • osaletakse meeskonnana: 4 õpilast ja 2 juhendajat organisatsiooni ühe õpitaseme kohta
  • osavõtuks tuleb registreeruda hiljemalt kodutööde esitamise ajaks, milleks on 12. aprill 2013, registreerimislehe ja kodutööde esitamise info leiad projekti ajaveebist valgelevalgega.wordpress.com
  • osalustasu, mille sisse mahub ka lõunasöök, on meeskonnaliikme kohat 4€.
Advertisements

2 thoughts on “Kunstiprojekti 7 kevad”

  1. Väga äge idee! Ma ikka loodan, et vanad tahvlid niipea ei kao. Kas on ka mingid täpsemad juhised kodutöö jaoks – kui palju pilte, mis formaadis jne?

    Like

  2. Iga grupi kodutöödest läheb trükki kindlasti 1 foto, aga saata võib 1-3, mille hulgast saab valida. Täpsem info kodutööde kohta saab laiali saadetud peale koolivaheaega. Seniks lennukaid ideid!

    Like

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s